FOR JANE o.s. PROJEKTY PODPORUJÍ NÁS KONTAKTY NÁŠ TÝM
home

JARMILA MIJOVIČOVÁ

JARMILA MIJOVIČOVÁ

Jarmile Mijovičové byla v loňském roce diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jeji sestra Monika požádala FOR JANE o zřízení sbírky.

více >

line

JAKUB NOVOTNÝ

JAKUB NOVOTNÝ

Jakub Novotný je jedno ze tří dětí Ivy a Davida. V říjnu 2016 onemocněl leukémií. Maminka Iva má obrovskou podporu svých přátel, včetně Venduly Dobešové, kterou napadlo založit veřejnou sbírku pro malého Jakuba a na chod celé domácnosti rodiny Novotných.

více >

line

IVO NEVRZAL

V lednu 2016 šel Ivo Nevrzal k doktorovi, že ho bolí noha. Doktor ho poslal domů s mastičkou, že o nic nejde. Bolest nezmizela a objevila se malá bulka. Po dlouhých vyšetřeních byl verdikt šokující. Zhoubný nádor, který je mimořádně agresivní, navíc tento typ nereaguje na chemoterapii. Amputace nohy.

více >

line

VLADISLAV MAŠEK

VLADISLAV MAŠEK

Vladislav Mašek onemocněl v roce 2006 svalovou distrofií, pletencového typu LGMD 2B. Požádal o zřízení veřejné sbírky, aby mohl zaplatit léčbu kmenovými buňkami v Izraeli.

více >

line

MILAN ŠVANDA

MILAN ŠVANDA

Milan Švanda je již 26. měsíc ve vigilním komatu. V současné době pro něj manželka Zuzana Švandová shání finanční prostředky na léčbu kmenovými buňkami, která se má zrealizovat v Manile na Filipínách. Náklady na léčbu jsou 142 tisíc dolarů.

více >

line

ALEŠ DENNER

ALEŠ DENNER

Aleš trpí svalovou dystrofií Duchennova typu (DMD). Svalová dystrofie neboli ubývání svalstva je genetická choroba. Tělo nemocného si neumí vyrobit bílkovinu dystrofin, bez níž svalstvo nemůže fungovat. A tak svaly ochabují, až přestanou fungovat úplně, a postižený, většinou ani ne plnoletý, umírá z důvodu selhání dýchacího svalstva. Příčinou choroby je vrozená mutace, tedy chybný zápis v genetickém kódu, který neumíme vyléčit. Svalová dystrofie je proto onemocnění smrtelné, léčba je pouze symptomatická, omezená na mírnění příznaků tak, aby nemocný prožil v rámci možností co nejdelší a nejkvalitnější život.

více >

line

LEUŠKA MÁCOVÁ

LEUŠKA MÁCOVÁ

Leuška Mácová se narodila 30.5.2012 s vrozenou vývojovou vadou lymfatických i krevních cév, jedná se o syndrom M-CM (Macrocephaly-capillary malformatiom). Má hypertrofii pravé poloviny těla, hydrocefalus řešený shuntem, tachykardii, flutter síní, hypotonii, tracheostomii a při obtížích je závislá na domácí umělé plicní ventilaci.

více >

line

DAVID NOVOTNÝ

DAVID NOVOTNÝ

Dne 15.12.2011 Davida srazil v automobilu vlak, doposud za neobjasněných okolností.
Noc z 15.12. na 16.12.2011 - sedmihodinová operace mozku v brněnském KARIM centru, v následujících týdnech přetrvávající kóma.

DIOP Třebíč - přetrvávající vegetativní stav, krční tracheostomie, vyživování pomocí žaludeční sondy, neschopnost volního pohybu, spastická kvadruparéza, vypuknutí epilepsie.

 

 

více >

line

ALI ASAL

ALI ASAL

Náš syn Ali se narodil 31.května 2011 jako naprosto zdravé miminko, které se krásně vyvíjelo a dělalo nám velkou radost.

Bohužel cca týden po očkování Hexavakcínou a Prevenarem, v šesti měsících, začal neuvěřitelně zvracet. Naprosto každé kojení i jakékoli jiné jídlo či pití z něho šlo ven. Pediatr se nad tím nepozastavil a řekl mi, že je to asi reflux. Tuto pediatrovu diagnózu jsem zavrhla, protože mi přišlo jako nesmysl, aby najednou z ničeho nic přestal dovírat jícen a navíc s takovou razancí. Po dalších čtrnácti dnech se u Alíka objevily lehké záškuby ručičkami, které se každý den stupňovaly. Tyto záškuby i  zvracení ustaly  nasazením antiepileptik.

Měsíc po očkování byl Alíkovi diagnostikován Westův syndrom, nejnebezpečnější forma epilepsie, která vede k poškození mozku.

více >

line
strana: 1 / 1   celkem: 9 záznamů
 
Kopírování zde uveřejněných fotografií bez písemného svolení autora zakázáno! | 2010 Webhosting, webdesign - mcrai.eu
RELATIVE | PATRICK | mcRAI | VIA ALTA | Konto Bariéry | Nadace ČEZ | MICHAELA HASÍKOVÁ