FOR JANE z.s. PROJEKTY PODPORUJÍ NÁS KONTAKTY NÁŠ TÝM
home

JARMILA MIJOVIČOVÁ

JARMILA MIJOVIČOVÁ

Jarmile Mijovičové byla v loňském roce diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS). Jeji sestra Monika požádala FOR JANE o zřízení sbírky.

 

Dopis pro FOR JANE od Moniky, sestry Jarmily:

Dobrý den ve FOR JANE,

sestře byla v loňském roce diagnostikována amyotrofická laterální skleróza (ALS). Vše začalo špatnou hybností palce na pravé ruce. Přes snad půlroční léčení na skříplý nerv, stálého zhoršování stavu, obíhání různých lékařských zařízení, zjišťování kontaktů, kdo by byl schopný diagnózu určit, jsme se loni dozvěděli výsledek.
Jedná se o progresivní onemocnění, které postihuje motoneurony v mozku a míše. ALS je onemocnění, které za plného vědomí zbavuje člověka možnosti ovládat své tělo. Průběh a rychlost progrese onemocnění se v jednotlivých případech liší, průměrná délka přežití po stanovení diagnózy je 2 - 5 let.

Jako jediná léčba je doporučována látka Riluzol, která dle určitých klinických studií prodloužila život v průměru o 3 měsíce.

Jelikož na tuto nemoc neexistuje kauzální léčba, je péče o pacienty s ALS založena především na symptomatické multioborové péči, tj. na péči zmírňující či odstraňující doprovodné příznaky onemocnění. Bohužel v ČR je systém této péče prozatím v plenkách. Stejně tak trvá dlouhou dobu vyřizování pomůcek, které pacienti potřebují.

Rádi bychom proto mé sestře co nejvíce její fungování ulehčili, ať už se jedná např. o zajištění pohybu pomocí elektrického invalidního vozíku, pomůcek pro zvládání běžných denních aktivit (např. oblékání), ale také vhodného oblečení, jelikož obléct např. klasické kalhoty, zapnout knoflíky, tkaničky, zip atd. již v tuto chvíli není možné. Pomůcek, které pacienti s ALS dále potřebují, je mnoho, ať už různé rehabilitační pomůcky nebo komunikátory. Jejich potřeba se odvíjí od postupování nemoci. Nesmím zapomenout na zajištění bezbariérovosti bydlení. Je toho opravdu spousta.

 

 

Číslo účtu pro Jarmilu Mijovičovou

 

1 5 0 0 0 1 8 1 0 5   /  0 1 0 0

 

 

My ve FOR JANE budeme velmi rádi, pokud podpoříte Jarmilu, jakoukoli finanční částkou.


Děkujeme, moc si toho vážíme.

 

 

Dárci, kteří přispějí finančním darem Jarmile Mijovičové, si mohou uplatnit tato daňová zvýhodnění:

 

Fyzické osoby:

 

od základu daně si lze odečíst hodnotu darů, poskytnutých na veřejně prospěšné účely, pokud úhrnná hodnota darů za rok přesáhne 2% ze základu daně nebo činí alespoň 1 000,00 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 10% ze základu daně. (§ 15 odst. 1 zák. č. 586/1992 Sb. – zákon o daních z příjmu)

 

Právnické osoby:

 

od základu daně, snížené dle § 34 zák. o daních z příjmů, si lze odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2 000,00 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 5% z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. (§ 20 odst. 8 a § 34 zák. č. 586/1992 Sb. – zákon o daních z příjmu)

 

Potvrzení, které slouží jako doklad o přijetí daru Vám rádi pošleme. Napište na forjane@forjane.cz a uveďte své jméno, příjmení a adresu, IČ nebo datum narození. Potvrzení Vám pošleme, jakmile Váš příspěvek dorazí na účet.

 

Žádáte-li potvrzení o přijetí daru, který byl zaslán složenkou přes Českou poštu, napište nám na email a zašlete naskenovanou kopii ústřižku složenky o zaplacení a Vaše datum narození.

 

 

 

 

<< zpět

 
Kopírování zde uveřejněných fotografií bez písemného svolení autora zakázáno! | 2010 Webhosting, webdesign - mcrai.eu
RELATIVE | PATRICK | mcRAI | VIA ALTA | Konto Bariéry | Nadace ČEZ | MICHAELA HASÍKOVÁ