FOR JANE z.s. PROJEKTY PODPORUJÍ NÁS KONTAKTY NÁŠ TÝM
home

ALEŠ DENNER

ALEŠ DENNER

Aleš trpí svalovou dystrofií Duchennova typu (DMD). Svalová dystrofie neboli ubývání svalstva je genetická choroba. Tělo nemocného si neumí vyrobit bílkovinu dystrofin, bez níž svalstvo nemůže fungovat. A tak svaly ochabují, až přestanou fungovat úplně, a postižený, většinou ani ne plnoletý, umírá z důvodu selhání dýchacího svalstva. Příčinou choroby je vrozená mutace, tedy chybný zápis v genetickém kódu, který neumíme vyléčit. Svalová dystrofie je proto onemocnění smrtelné, léčba je pouze symptomatická, omezená na mírnění příznaků tak, aby nemocný prožil v rámci možností co nejdelší a nejkvalitnější život.

 

Aleš je 9-ti letý kluk, který navštěvuje základní školu pro zdravé děti, kde dosahuje výborných výsledků. Velmi si oblíbil český jazyk i matematiku, ale nejraději chodí se svými spolužáky do tělocvičny, a hraje s nimi různé hry. Pohybuje se na elektrickém invalidním vozíku, který mu tyto aktivity umožňuje.
Doc. MUDr. Petr Vondráček, Ph.D aktivně spolupracuje s The Weizmann Medical Center v Tel Avivu v Izraeli s Prof. Shimon Slavinem, což je zatím jediné místo na světě, kde by mohlo dojít k aplikaci kmenových buněk z důvodu zastavení progresivní svalové dystrofie, popř. ke zmírnění průběhu této nemoci. Pro nejlepší účinek je vhodné aplikaci opakovat, přičemž jedna aplikace se pohybuje v řádu 38 000 USD a další náklady jsou spojené s cestováním do Izraele, ubytováním a stravováním. Tato terapie by dle dostupných informací mohla pomoci jednak Alešovi, ale následně i dalším dětem postiženým touto nemocí.
Při návštěvě neurologa Doc. MUDr. Petra Vondráčka, Ph.D. v Brně jsme se dozvěděli o možnosti aplikování kmenových buněk za podpory laserové stimulace.

 

Rodinou Aleška, jsme byli požádáni o zřízení veřejné sbírky.


Číslo účtu pro Aleška

 

9 5 0 0 0 1 2 4 3 9   /  0 1 0 0


 

My ve FOR JANE budeme velmi rádi, pokud podpoříte Aleška a jeho rodinu, jakoukoli finanční částkou.

Děkujeme, moc si toho vážíme.

 

Dárci, kteří přispějí finančním darem Aleškovi, si mohou uplatnit tato daňová zvýhodnění:

Fyzické osoby:

od základu daně si lze odečíst hodnotu darů, poskytnutých na veřejně prospěšné účely, pokud úhrnná hodnota darů za rok přesáhne 2% ze základu daně nebo činí alespoň 1 000,00 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 10% ze základu daně. (§ 15 odst. 5 zák. č. 586/1992 Sb. – zákon o daních z příjmu)

Právnické osoby:

od základu daně, snížené dle § 34 zák. o daních z příjmů, si lze odečíst hodnotu darů, pokud hodnota daru činí alespoň 2 000,00 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 5% z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. (§ 20 odst. 8 a § 34 zák. č. 586/1992 Sb. – zákon o daních z příjmu)

Potvrzení, které slouží jako doklad o přijetí daru Vám rádi pošleme. Napište na forjane@forjane.cz a uveďte své jméno, příjmení a adresu, IČ nebo datum narození. Potvrzení Vám pošleme, jakmile Váš příspěvek dorazí na účet.

Žádáte-li potvrzení o přijetí daru, který byl zaslán složenkou přes Českou poštu, napište nám na email a zašlete naskenovanou kopii ústřižku složenky o zaplacení a Vaše datum narození.

 

 

Fotogalerie

 

Soubory ke stažení

Osvědčení o veřejné sbírce

Osvědčení o veřejné sbírce

Osvědčení o veřejné sbírce

Osvědčení o veřejné sbírce

 

 


<< zpět

 
Kopírování zde uveřejněných fotografií bez písemného svolení autora zakázáno! | 2010 Webhosting, webdesign - mcrai.eu
RELATIVE | PATRICK | mcRAI | VIA ALTA | Konto Bariéry | Nadace ČEZ | MICHAELA HASÍKOVÁ